Puijonkatu 13, 70100 Kuopio

ma 9-17, ti-to 9-16, pe 9-14

Isännöintipalvelu Isarvo Oy
Y: 1035532-3

Meijän toemisto on het Mualimannavan reonalla kaaniissa puutalossa. Piällysmiehenä hiärii Pasi. Pasi on piällysmiehenä nuapuriinkiin, Varkauteen ja Heinäveelle. Kaekkiin kirjanpitäjien piällysnaesana on Tuovi. Kirjanpittoo tässä toemistossa hoetaa Tuovin lisäks Eija ja Ninni-Riikka. Annelle voep soittoo sillon, kun ei tiijä kelle soettas. Anne tietää. Pytinkien ja kiinteestöehin pijosta ja hoejosta sekä hallinnosta huolehtiivat Pasin lisäks Kari, Henri, Mika ja Jyrki. Tiällä näkköö vaihtelevasti muutakkii hallinnollista porukkoo ja harjottelijoo; ollaan myö joskus nähty toemitusjohtajakkii

Henkilöstö

Pasi Pesonen
Aluejohtaja, isännöitsijä, JET, AIT, ITS, IAT
insinööri AMK
Puh:040 593 6353
Email: pasi.pesonen@isarvo.fi

Kari Leskinen
Isännöitsijä, IAT
Puh:0400 153 254
Email: kari.leskinen@isarvo.fi

Mika Ärväs
Isännöitsijä, IAT
insinööri AMK
Puh:044 765 5979
Email: mika.arvas@isarvo.fi

Henri Vehviläinen
Isännöitsijä, IAT
Puh:044 751 1708
Email: henri.vehvilainen@isarvo.fi

Tuovi Halonen
Kirjanpitopäällikkö
Puh:040 735 0605
Email: tuovi.halonen@isarvo.fi

Aimo Laitinen (18.10.2021 alkaen)
Isännöitsijä, IAT
insinööri AMK
Puh:044 765 5959
Email: aimo.laitinen@isarvo.fi

Jyrki Wessman
Isännöitsijä, IAT, HM, LKV
Puh: 044 740 0530
Email: jyrki.wessman@isarvo.fi

Anne Lyytinen
Kiinteistösihteeri
Puh:0400 438 161
Email: anne.lyytinen@isarvo.fi

Eija Lyytinen
Kirjanpitäjä, kiinteistösihteeri
Puh:040 686 5425
Email: eija.lyytinen@isarvo.fi

Ninni-Riikka Kautovaara
Kirjanpitäjä
Puh: 044 770 6983
Email: ninni-riikka.kautovaara@isarvo.fi

Eila Hänninen
Kirjanpitäjä
Puh: 044 045 1053
Email: eila.hanninen@isarvo.fi

Tervetulloo mualimannavalle!

Kaekkihan sen tietää, jotta Kuopijon torilla on Mualimannapa. Kallavesj on ihan rannassa. Sinne voep männä uimaan ja venneilemään. Suattaa sieltä suaha sualistakkii. Suvella laevat huuteloo ja muutama lokkikii pittää meteliä Vasikkasuaressa.

Mualimannavalta löötyy Suomen kaanein kaappahalli. Sieltä suap särvintä; on kalakukkoo, piirakkoo, juustoo, suklaata, kahvetta ja syömäpuolen viereen on tällätty käsjtöetä. Kesäaekaan Mualimannavalla on makkeet marjat ja muut suunmyötäset. Voep hypätä vossikan kyytiin, tae pyörätaksin.

Ommoo kuntoo voep ylläpittee vuokroomalla kaapunkipyörän, mikäli sattuu vappaana olemaan. Eikä passoo unohtoo Puijon tornia, joka näkkyy Kallansilloille asti, aenaki. Tornin juurella passoo käppäillä tae ravata rappusia. Ulukoeluun sopivoo mehtee löötyy muuvaltakkii Kuopijosta.

Apetta jos tarvihtoo niin ruokapuolta suap useemmanlaeasta ympärj Kuopijoo. On kiinalaesta, reikkalaesta, ranskalaesta, intialaesta, nepalilaesta ja savolaesta. Jos jottain tavarapuolta oes ostattelemassa niin voep katastoo Mualimannavan tarjoomukset ja sitten siirtyvä lähipuotiloihin navan laetamille. Jos ihan välttämätä halajaa issoon kaappakeskukseen niin voep hurrauttoo etelän suuntaan Matkukseen. Siellä se on iso pytinki kateltavaks.

Pihaparlamentti

Isännöintiliitto