Puijonkatu 13, 70100 Kuopio

ma 9-17, ti-to 9-16, pe 9-14

Isännöintipalvelu Isarvo Oy
Y: 1035532-3

HUOM! Torstaina 20.6. suljemme toimiston klo 14.
Hyvää juhannusta!

Meijän toemisto on het Mualimannavan reonalla kaaniissa puutalossa. Isarvon piällysmiehenä hiärii Pasi. Kaekkiin kirjanpitäjien piällysnaesana on Tuovi. Kirjanpittoo tässä toemistossa hoetaa Tuovin lisäks Eija ja Pia. Toemistolla häärää myös Merja ja Satu. Pytinkien ja kiinteestöehin pijosta ja hoejosta sekä hallinnosta huolehtiivat Pasin lisäks Kari, Henri, Mika, Jyrki, Jani ja Jari. Tiällä näkköö vaihtelevasti muutakkii hallinnollista porukkoo ja harjottelijoo.

Henkilöstö

Pasi Pesonen
Toimitusjohtaja, isännöitsijä, JET, AIT, ITS, IAT
insinööri AMK
Puh:040 593 6353
Email: pasi.pesonen@isarvo.fi

Kari Leskinen
Isännöitsijä, IAT
Puh:0400 153 254
Email: kari.leskinen@isarvo.fi

Mika Ärväs
Isännöitsijä, IAT
insinööri AMK
Puh:044 765 5979
Email: mika.arvas@isarvo.fi

Henri Vehviläinen
Isännöitsijä, IAT
Puh:044 751 1708
Email: henri.vehvilainen@isarvo.fi

Jani Kareinen
Isännöitsijä, IAT
Puh: 044 765 5959
Email: jani.kareinen@isarvo.fi

Jyrki Wessman
Isännöitsijä, IAT, HM, LKV
Puh: 044 740 0530
Email: jyrki.wessman@isarvo.fi

Jari Laukkanen
Isännöitsijä, IAT
Puh:044 751 1682
Email: jari.laukkanen@isarvo.fi

Marko Salo
Isännöitsijäopiskelija
Puh:044 751 1692
Email: marko.salo@isarvo.fi

Tuovi Halonen
Kirjanpitopäällikkö
Puh:040 735 0605
Email: tuovi.halonen@isarvo.fi

Eija Lyytinen
Kirjanpitäjä
Puh:040 686 5425
Email: eija.lyytinen@isarvo.fi

Pia Arola
Kirjanpitäjä
Puh:044 770 6983
Email: pia.arola@isarvo.fi

Merja Pesola
Kiinteistösihteeri
Puh:0400 438 161
Email: merja.pesola@isarvo.fi

Satu Eskelinen
Kiinteistösihteeri
Puh:044 751 1712
Email: satu.eskelinen@isarvo.fi

Tervetulloo mualimannavalle!

Kaekkihan sen tietää, jotta Kuopijon torilla on Mualimannapa. Kallavesj on ihan rannassa. Sinne voep männä uimaan ja venneilemään. Suattaa sieltä suaha sualistakkii. Suvella laevat huuteloo ja muutama lokkikii pittää meteliä Vasikkasuaressa.

Mualimannavalta löötyy Suomen kaanein kaappahalli. Sieltä suap särvintä; on kalakukkoo, piirakkoo, juustoo, suklaata, kahvetta ja syömäpuolen viereen on tällätty käsjtöetä. Kesäaekaan Mualimannavalla on makkeet marjat ja muut suunmyötäset. Voep hypätä vossikan kyytiin, tae pyörätaksin.

Ommoo kuntoo voep ylläpittee vuokroomalla kaapunkipyörän, mikäli sattuu vappaana olemaan. Eikä passoo unohtoo Puijon tornia, joka näkkyy Kallansilloille asti, aenaki. Tornin juurella passoo käppäillä tae ravata rappusia. Ulukoeluun sopivoo mehtee löötyy muuvaltakkii Kuopijosta.

Apetta jos tarvihtoo niin ruokapuolta suap useemmanlaeasta ympärj Kuopijoo. On kiinalaesta, reikkalaesta, ranskalaesta, intialaesta, nepalilaesta ja savolaesta. Jos jottain tavarapuolta oes ostattelemassa niin voep katastoo Mualimannavan tarjoomukset ja sitten siirtyvä lähipuotiloihin navan laetamille. Jos ihan välttämätä halajaa issoon kaappakeskukseen niin voep hurrauttoo etelän suuntaan Matkukseen. Siellä se on iso pytinki kateltavaks.

Pihaparlamentti

Loading RSS Feed

Isännöintiliitto

Loading RSS Feed