Pirnankatu 4, 78200 Varkaus

ma 9-17, ti-to 9-16, pe 9-14

Isännöintipalvelu Isarvo Oy Varkaus
Y: 1812095-9

Isännöintipalvelu Isarvo Oy Varkauden toimisto sijaitsee Forumin kauppakeskuksessa Varkauden keskustassa. Forumissa on tarjolla paljon palveluita hyvinvointiin niin sisäisesti kuin ulkoisesti.

Isännöitsijöitä meillä työskentelee 5 kappaletta; Kaisa, Eija, Lasse, Pekka ja Jani. Kaisa toimii toimiston vastaavana isännöitsijänä. Lisäksi toimivasta tiimityöskentelystä vastaavat kiinteistösihteeri Petra sekä kirjapitäjät Jesmi ja Pia.

Henkilöstö

Pasi Pesonen
Aluejohtaja, isännöitsijä, AIT, ITS, IAT
insinööri AMK
Puh: 040 593 6353
Email: pasi.pesonen@isarvo.fi

Kaisa Heiskanen
Vastaava isännöitsijä, IAT
Puh: 040 551 0124
Email: kaisa.heiskanen@isarvo.fi

Eija Sutinen
Isännöitsijä, IAT
Puh: 050 412 1221
Email:  eija.sutinen@isarvo.fi

Pekka Ikonen
Isännöitsijä, IAT
Puh: 040 664 7778
Email: pekka.ikonen@isarvo.fi

Lasse Loikkanen
Isännöitsijä, IAT
Puh: 044 751 1706
Email: lasse.loikkanen@isarvo.fi

Jani Kettunen
Isännöitsijä, IAT
Puh: 040 653 0318
Email: jani.kettunen@isarvo.fi

Jesmi Korventaus
Kirjanpitäjä
Puh: 044 765 5965
Email:  jesmi.korventaus@isarvo.fi

Pia Nissinen
Kirjanpitäjä
Puh: 050 302 7519
Email: pia.nissinen@isarvo.fi

Petra Virtanen
Kiinteistösihteeri
Puh: 050 302 7507
Email: petra.virtanen@isarvo.fi

Tämä Pohjois-Savon kunta Saimaan syväväylän varrella on tunnettu kansainvälisestä teollisuudestaan. Varkauden pitkä teollisuushistoria on osa kaupungin arkea. Vuosien mittaan on luotu mm. ruukki- ja konepajatoimintaa sekä laivanrakennus-, puunjalostus- ja paperiteollisuutta. Nykyään Varkaus tunnetaan myös energiateknologian osaamisesta. Kaupungissa on mm. Stora Enson, Andritzin ja Sumitomo SHI FW:n tehtaat.

Varkaudessa kasvatetaan puhtaassa Saimaan vedessä ”Saimaan tuore” -kirjolohta. Carelian Caviar Oy kasvattaa ympäristöystävällisissä olosuhteissa siperiansampia, joiden mädistä saadaan korkealaatuista tuorekaviaaria.

Teollistumisen tärkeänä tekijänä oli saatavilla oleva vesivoima ja hyvä sijainti vesireittien varrella. Varkaudessa on useita kanavia, joista Taipaleen kanava oli ensimmäinen Suomessa rakennettu sulkukanava. Taipaleen kanavan alue onkin yksi merkittävä nähtävyys Varkaudessa. Muista nähtävyyksistä voisi mainita Mekaanisen musiikin museon, jonka yhteydessä on muusikko, näyttelijä Esa Pakarisen nimeä kantava puisto. Museossa on nähtävänä ja kuultavana koko mekaanisen musiikin historia vuodesta 1850 nykypäiviin saakka. Varkaudessa pääsee tutustumaan useisiin rakennuksiin, joihin Alvar Aalto on jättänyt kädenjälkensä. Varkaudessa olleessa talotehtaassa tehtiin satoja Aallon suunnittelemia tyyppitaloja, joita sijoitettiin ympäri Suomen.

Varkauden maamerkistä, vesitornin Terassikahvila Tornista aukeavat hienot näkymät kaupungin ylle ja Saimaan vesistöön.

Pihaparlamentti

Isännöintiliitto

Loading RSS Feed